Ostropest plamisty mielony

Nasz ostropest jest 100% Naturalny, bez domieszek, świeży i pochodzi z polskich upraw. Ze względu na fakt że został zmielony w temperaturze pokojowej posiada nadal 100% właściwości prozdrowotnych.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Spichlerz Zdrowia
  • Dostępność: Jest Jest
  • Cena
  • szt.
  • 5,99 zł

Ostropest plamisty mielony 100% naturalny, świeży

Nasz ostropest plamisty jest 100% Naturalny, bez domieszek , świeży i pochodzi z polskich upraw. Ze względu na fakt że został zmielony w temperaturze pokojowej posiada nadal 100% właściwości prozdrowotnych.

Ostropest wspomaga pracę wątroby

Ostropest plamisty, wspiera pracę wątroby, a w formie zmielonej łatwiej się go spożywa.

Ostropest plamisty dzięki  sylimarynie ma tak duże właściwości lecznicze. Silimaryna to kompleks flawonolignanów pochodzenia roślinnego, który pozyskuje się  z owoców ostropestu. Sylimaryna stabilizuje błony komórkowe wątroby, przez co chroni wątrobę przed działaniem związków toksycznych i pobudza jej zdolności regeneracyjne.

Działanie detoksykujące na wątrobę

Ostropest często stosuję się po uszkodzeniach wątroby spowodowanych licznymi czynnikami toksycznymi. Chroni miąższ wątroby i nerek przed szkodliwym działaniem trucizn, takich jak mykotoksyna, dwusiarczek węgla, pestycydy, alkohol  i przyśpiesza ich usuwanie z organizm. Dlatego między innymi jest stosowany w terapii leczenia chorób wątroby spowodowanych alkoholizmem.

Chroni wątrobę przed silnie działającymi lekami używanymi np. w terapii przeciwnowotworowej, łagodzi leki przeciwwirusowe oraz antybiotyki.

Ostropest plamisty także obniża stężenie bilirubiny (barwnika, który powoduje zażółcenie skóry i gałek ocznych) we krwi oraz normalizuje parametry biochemiczne krwi.

Regeneruje szybciej wątrobę

Ostropest przyspiesza regenerację starych i wytwarzanie nowych komórek w wątrobie. Zawarta w ostropeście sylimaryna podnosi poziom glutationu  w wątrobie, który jest  silnym przeciwutleniaczem przeciwdziała uszkadzaniu komórek wątroby przez wolne rodniki.

Działanie antynowotworowe

Zmniejsza ryzyko pojawienia się raka, gdyż spowalnia podziały komórek nowotworowych. Powoduje zmniejszenie uszkodzeń wątroby, gdyż przyśpiesza  usuwanie substancji toksycznych pochodzących z leków.

Ostropest plamisty i działanie przeciwzapalne

Zapobiega przewlekłemu zapaleniu wątroby, zarówno spowodowanemu cukrzycą jak również skutkiem złej diety. Stosuje się go w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu A, WZW B i WZW C.

Ponadto zapobiega marskości wątroby, stłuszczeniu wątroby.

Obniża cholesterol we krwi i działa przeciwmiażdżycowo.

Ostropest na żołądek

Zwalcza dolegliwości żołądkowe i jelitowe, leczy kamicę żółciową i wspiera pracę żołądka. Wspiera przy niedokwaśności soku żołądkowego, także jak pojawia się zgaga, brak łaknienia, wzdęcia.

Na ból głowy 

Łagodzi bóle głowy , także bóle głowy typu migrenowego oraz łagodzi objawy choroby lokomocyjnej i morskiej. Przeciwdziała endometriozie

Ponadto można stosować go w celu powstrzymania krwawień z nosa

Sposób użycia

Można dodawać go do wszystkiego co lubimy jeść np sałatek, kremów, kanapek itp...

lub spożywać rozcieńczony z wodą

lub  stosować 1-3 łyżeczek dziennie.

Przechowywanie i data przydatności

Nasz ostropest plamisty jest świeżo mielony dlatego data przydatności do spożycia jest minimum 2 lata. Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu. Produkt jest pakowany w woreczki strunowe typu Doypack co umożliwia wygodne spożywanie.

Wartości odżywcze

Wartości odżywcze produktu w 100g

Wartość energetyczna 1657 kJ/ 402 kcal

Tłuszcze 34g

W tym kwasy tłuszczowe nasycone 4,8g

Węglowodany 1,5g

w tym cukry 1,1g

Błonnik 20g

Białko 41g

Sól 0g