Migdały

Termin przydatności : Nasze produkty są bardzo świeże, zatem ich terminy przydatności są bardzo długie.

Kraj pochodzenia: USA

Sposób przechowywania: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Opakowanie typu Doypack  z zamknięciem strunowym, wielokrotnego użytku. Dzięki możliwości zamykania woreczka po każdym użyciu,  produkt zachowuje bardzo długo świeżość.

Migdały są bardzo odżywcze i wysokoenergetyczne, a także prozdrowotne. Dzięki temu zaliczane są to grupy Super Jedzenia. W niektórych kulturach migdały uważane są za afrodyzjak.

  • szt.
  • 13,99 zł
Produkt został zamówiony 946 razy.

Migdały

Migdały powszechnie nazywane są orzechami, jest to błędne stwierdzenie, ponieważ są to ziarna migdałowca. Drzewo to występuje głównie w Azji Zachodniej, Afryce północnej, Ameryce oraz także w krajach europejskich z ciepłym klimatem takimi jak Hiszpania, Portugalia, Chorwacja lub Macedonia. 100g migdałów dostarcza nam całodzienne zapotrzebowanie na tłuszcze. Migdały są również bardzo odżywcze i wysokoenergetyczne, a także prozdrowotne. Dzięki temu zaliczane są to grupy Super Jedzenia. W niektórych kulturach migdały uważane są za afrodyzjak.

Migdały w kuchni

Możliwości wykorzystania migdałów w kuchni jest bardzo wiele. Mogę one służyć jako zdrowa przekąska między posiłkami, dodatek do wielu deserów lub dań głównych. Są one niezwykle pożądane ze względu na swój delikatny smak i chrupką konsystencje. Migdały są pokarmem wysoko kalorycznym, w jednym migdale znajduję się aż 9 kalorii, nie oznacza to aby osoby na diecie odchudzającej miały je odstawić, ponieważ zawierają one dużo składników odżywczych, które są niezbędne dla osób będących na tego typu dietach.

Migdały w walce z cukrzycą

Migdały przede wszystkim wpływają pozytywnie na obniżenie poziomu cholesterolu LDL, głównie u osób ze stanem przedcukrzycowym. Tym samym minimalizują ryzyko zachorowania na cukrzyce typu 2. Wynika to z badań naukowców z amerykańskiego Loma Linda University. Ziarna migdałowca poprawiają również poziom odpowiedzi organizmu na insuline.

Migdały w wróg zaparć

Migdały dzięki temu, że są bogaty źródłem błonnika, wpływają na prawidłową pracę jelit. Należy jednak pamiętać aby konsumpcji migdałów towarzyszyła duża ilość wody.

Migdały a układ moczowy

Szczególnie polecane są migdały osobą chorującym na układ moczowy. Często wprowadzany jest do diety przy chorobach dróg żółciowych. Szczególnie duże sukcesy święcą one przy chorobach, takich jak kamienie nerkowe, czy zwężenie cewki moczowej. Świadczy to o tym, że ziarna migdałowca są znakomitym środkiem wspomagającym układ moczowy.

Poprawa pracy mózgu

Dzięki zawartej w migdałach witaminie E, sprawiają one, że poprawia się praca naszego mózgu. Ich spożywanie wpływa pozytywnie na kojarzenie faktów, lepsze zapamiętywanie liczb lub wydarzeń. Ponadto za sprawą zawartego w sobie cynku chronią komórki mózgowe przed różnymi uszkodzeniami, które mogą wywołać wolne rodniki. Migdały zawierają również witaminę D, która wpływa na lepszą regeneracje komórek nerwowych. Co więcej zbadano również ich pozytywny wpływ na zmniejszenie ryzyka zapadnięcia na chorobę Parkinsona.

Zdrowe i twarde kości

Głównie za sprawą zawartych w migdałach fosforu i wapniu wpływają one na prawidłowym utrzymywaniu kości w zdrowej kondycji. Ciekawostką jest, że olejek migdałowy wsmarowany w skórę niemowlęcia wzmocni jego kości.

Wpływ migdałów na serce

Udowodnione jest, dzięki licznym przeprowadzonym w tej kwestii badaniom, iż migdały działają wyśmienicie na nasze serce, wpływając na zmniejszenie ryzyka rozwoju różnych chorób tego narządu. Zawarte w migdałach składniki minimalizują bowiem odkładanie się w organizmie złego cholesterolu. Jednocześnie zmniejszają one ryzyko powstawania zakrzepów i wpływają korzystnie na regulację ciśnienia tętniczego oraz poprawiają krążenie. Powyższe informacje potwierdzają, że regularne spożywanie migdałów to zdecydowanie krok w trosce o zdrowe serce.

Migdały w diecie

Migdały zalecane są w diecie DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension), którą stosuje się w celu zmniejszanie zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego. Taki sposób odżywiania rekomenduje National Institutes of Health and the American Heart Association.

Bogactwo witamin i minerałów

Witaminy
Tiamina  – 0,205/0,191 mg
Ryboflawina – 1,138/0,711 mg
Niacyna  - 3,618/3,500 mg
Witamina B6  - 0,137/0,115 mg
Kwas foliowy  -  44/49 µg
Witamina E – 25,63/23,75 mg
Witamina A  - 2/7 IU

Minerały
Wapń  – 269/236 mg
Żelazo  - 3,71/3,28 mg
Magnez  - 270/268 mg
Fosfor  - 481/481 mg
Potas - 733/659 mg
Sód  – 1/19 mg
Cynk  - 3,12/2,97 mg

Wartości odżywcze w 100G Migdałów

Wartość energetyczna - 579/590 kalorii
Białko  ogółem - 21,15/21,40 g
Tłuszcz  - 49,93/52,52 g
Węglowodany  - 21,55 g (w tym cukry proste 4,35 g)/ 18,67 g (w tym cukry proste 4,63 g)
Błonnik - 12,5/9,9 g