Darmowa wysyłka od 150 zł. |
Nasz krem orzechowa z migdałów kalifornijskich jest w 100% naturalna, bez zbędnych dodatków i konserwantów. Do jej produkcji używane są najlepszej jakości orzechy. W ofercie posiadamy:
Nasi specjaliści na bieżąco tworzą oryginalne receptury produktów, więc nasze pasty są unikatowe i niepowtarzalne.
Migdały w walce z cukrzycą
Migdały przede wszystkim obniżają poziom cholesterolu LDL, głównie u osób ze stanem przedcukrzycowym. Tym samym redukują ryzyko zachorowania na cukrzyce typu 2. Wynika to z badań naukowców z amerykańskiego Loma Linda University. Ziarna migdałowca poprawiają również poziom odpowiedzi organizmu na insuline.
Migdały w wróg zaparć
Migdały dzięki temu, że są bogaty źródłem błonnika, wpływają na prawidłową pracę jelit. Należy jednak pamiętać aby konsumpcji migdałów towarzyszyła duża ilość wody.
Migdały a układ moczowy
Szczególnie polecane są migdały osobą chorującym na układ moczowy. Często wprowadzany jest do diety przy chorobach dróg żółciowych. Szczególnie duże sukcesy święcą one przy chorobach, takich jak kamienie nerkowe, czy zwężenie cewki moczowej. Świadczy to o tym, że ziarna migdałowca są znakomitym środkiem wspomagającym układ moczowy.
Poprawa pracy mózgu
Dzięki zawartej w migdałach witaminie E, sprawiają one, że poprawia się praca naszego mózgu. Ich spożywanie wpływa pozytywnie na kojarzenie faktów, lepsze zapamiętywanie liczb lub wydarzeń. Ponadto za sprawą zawartego w sobie cynku chronią komórki mózgowe przed różnymi uszkodzeniami, które mogą wywołać wolne rodniki. Migdały zawierają również witaminę D, która wpływa na lepszą regeneracje komórek nerwowych. Co więcej zbadano również ich pozytywny wpływ na zmniejszenie ryzyka zapadnięcia na chorobę Parkinsona.
Zdrowe i twarde kości
Głównie za sprawą zawartych w migdałach fosforu i wapniu wpływają one na prawidłowym utrzymywaniu kości w zdrowej kondycji. Ponadto bardzo skutecznie działają one przeciwko Osteoporozie. Ciekawostką jest, że olejek migdałowy wsmarowany w skórę niemowlęcia wzmocni jego kości.
Wpływ migdałów na serce
Udowodnione jest, dzięki licznym przeprowadzonym w tej kwestii badaniom, iż migdały działają wyśmienicie na nasze serce, wpływając na zmniejszenie ryzyka rozwoju różnych chorób tego narządu. Zawarte w migdałach składniki minimalizują bowiem odkładanie się w organizmie złego cholesterolu. Jednocześnie zmniejszają one ryzyko powstawania zakrzepów i wpływają korzystnie na regulację ciśnienia tętniczego oraz poprawiają krążenie. Powyższe informacje potwierdzają, że regularne spożywanie migdałów to zdecydowanie krok w trosce o zdrowe serce.
Migdały w diecie
Migdały zalecane są w diecie DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension), którą stosuje się w celu zmniejszanie zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego. Taki sposób odżywiania rekomenduje National Institutes of Health and the American Heart Association.
Wartość energetyczna - 579/590 kalorii
Białko ogółem - 21,15/21,40 g
Tłuszcz - 49,93/52,52 g
Węglowodany - 21,55 g (w tym cukry proste 4,35 g)/ 18,67 g (w tym cukry proste 4,63 g)
Błonnik - 12,5/9,9 g
Data przydatności widnieje na etykiecie słoika. Po otwarciu należy je przechowywać w lodówce.