Siemię lniane złote ziarno

Termin przydatności : Nasze produkty są bardzo świeże, zatem ich terminy przydatności są bardzo długie.

Kraj pochodzenia: Rosja/Kazachstan

Sposób przechowywania: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Opakowanie typu Doypack  z zamknięciem strunowym, wielokrotnego użytku. Dzięki możliwości zamykania woreczka po każdym użyciu,  produkt zachowuje bardzo długo świeżość.

Siemię lniane to nasiona lnu zwyczajnego – jednej z najstarszych roślin uprawianych w okolicach Morza Śródziemnego. Jej zastosowanie opisywano już w VI wieku przed naszą erą.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Datan SP ZOO
  • Dostępność: Jest Jest
  • Czas realizacji: 2 dni
    Cena
  • szt.
  • 7,99 zł
Produkt został zamówiony 476 razy.

Siemię lniane to nasiona lnu zwyczajnego – jednej z najstarszych roślin uprawianych w okolicach Morza Śródziemnego. Jej zastosowanie opisywano już w VI wieku przed naszą erą.

Dobra praca jelit

Dzięki dużej ilości zawartego błonnika w siemię lniane złote poprawia pracę jelit oraz wspomaga prawidłową pracę całego układu pokarmowego oraz trawiennego. Poleca się je spożywać osobą z zaparciami, ponieważ skutecznie je niweluje. Ponadto skraca czas pasażu jelitowego.

Zdrowa wątroba

W siemieniu lnianym znajduje się też duża ilość lignanów – działającym jako fitoestrogeny – substancje roślinne podobne swoją budową do hormonów estrogenów. Siemię lniane ma około 800 razy większą ilość lignanów w porównaniu z innymi źródłami roślinnymi. Dzięki temu siemię prawidłowo wpływa na pracę wątroby.

Obniżanie trójglicerydów

kwasy tłuszczowe omega-3 - stanowią nawet 60 proc. składu tłuszczów obecnych w siemieniu lnianym, dzięki czemu siemię jest jednym z najbogatszych źródeł roślinnych tych kwasów. Naukowo potwierdzone jest, że kwasy tłuszczowe z grupy omega - 3 skutecznie obniżają działanie trójglicerydów.

Ciekawostka

Napar z lnu można także stosować zewnętrznie w formie okładów na podrażnioną skórę i maseczek na włosy. Można dodawać go także do kąpieli, gdy mamy problem z suchą, łuszczącą się i swędzącą skórą.

Odchudzanie

Zrównoważona dieta wzbogacona o siemię lniane zalecana jest w profilaktyce nadwagi i otyłości nie tylko ze względu na bogactwo składników odżywczych, ale też na to, że siemię dodane do posiłku wywołuje szybsze poczucie sytości i ogranicza apetyt.

Wartość odżywcza

Wartość odżywcza w 7 g

Typowa jednorazowa porcja siemienia lnianego to jedna łyżka stołowa o masie 7 g. Zawiera ona:

Wartość energetyczna - 37 kcal
Białko ogółem - 1.28 g
Tłuszcz - 2.95 g, w tym:

- 0.256 g nasyconych kwasów tłuszczowych
- 0.527 g jednonienasyconych kwasów tłuszczowych
- 2.011 g wielonienasyconych kwasów tłuszczowych

Węglowodany - 2.02 g
Błonnik - 1.9 g

Witaminy

Tiamina – 0.115 mg
Ryboflawina – 0.011 mg
Niacyna - 0.216 mg
Witamina B6  - 0.033 mg
Kwas foliowy -  6 µg
Witamina E – 0.02 mg
Witamina K - 0.3 µg

Minerały

Wapń – 18 mg
Żelazo - 0.40 mg
Magnez - 27 mg
Fosfor - 45 mg
Potas - 57 mg
Sód – 2 mg
Cynk - 0.30 mg