Płatki drożdżowe

Płatki drożdżowe to doskonały wegański zamiennik parmezanu. Pyszne, o lekko serowym posmaku. Wiele osób wyczuwa nawet intensywny smak przypominający mięso. Ponadto płatki drożdżowe dostarczają mnóstwo witamin.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Datan SP ZOO
  • Dostępność: Jest Jest
  • Czas realizacji: 2 dni
    Cena
  • szt.
  • 12,99 zł
Produkt został zamówiony 461 razy.

Termin przydatności : Nasze produkty są bardzo świeże, zatem ich terminy przydatności są bardzo długie.

Kraj pochodzenia: Estonia

Sposób przechowywania: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Opakowanie typu Doypack  z zamknięciem strunowym, wielokrotnego użytku. Dzięki możliwości zamykania woreczka po każdym użyciu,  produkt zachowuje bardzo długo świeżość.

Płatki drożdżowe to doskonały wegański zamiennik parmezanu. Pyszne, o lekko serowym posmaku. Wiele osób wyczuwa nawet intensywny smak przypominający mięso. Ponadto płatki drożdżowe dostarczają mnóstwo witamin.

Powstawanie

Płatki drożdżowe powstają w wyniku poddania drożdży nieaktywnych odpowiednim procesom. Końcowo drożdże formuje się w płatki, otrzymując naturalny, pełnowartościowy produkt. W takiej formie stanowią idealny  dodatek do potraw, wzbogacając dietę w białko, minerały i witaminy. Z uwagi na właśnie te  właściwości płatki drożdżowe to niezbędny element żywienia osób stosujących dietę wegańską.

Bogate w białko

Ze względu na dużą ilość białka zawartego w płatkach drożdżowych zaleca się włączyć je do diety nie tylko weganom, ale także osobą chcących skutecznie rozbudować masę mięśniową oraz uprawiającym dużo wyczerpującego sportu. Praktycznie połowa całego składu płatków drożdżowych to białko.

Wspomaganie układu pokarmowego

Dzięki obecnemu  w płatkach drożdżowych błonnikowi pozytywnie wpływają one  na trawienie, minimalizują ryzyko wystąpienia chorób układu pokarmowego, ale też problem zaparć. Pozytywnie wpływają też na poziom cholesterolu we krwi, co usprawnia układ sercowo-naczyniowy. 

Poprawa wyglądu zewnętrznego

Zawarta w płatkach drożdżowych witamina B12 jest niezbędna do do zachowania ładnego wyglądu. Ma również  korzystny wpływ na kondycję włosów, skóry i paznokci. Co więcej pomagają też w leczeniu trądziku.

Wartości odżywcze 

Wartości odżywcze w 100 g

Wartość kaloryczna 380 kcal
Białko 45,2 g
Tłuszcze 4,0 g
Węglowodany  40,0 g
Błonnik 21,6 g

Witaminy (% dziennego zalecanego spożycia dla osoby dorosłej)

Witamina C 0,0 mg (0%)
Witamina B1 6,0 mg (462%)
Witamina B2 5,44 mg (418%)
Niacyna 73,6 mg (460%)
Witamina B6 5,76 mg (443%)
Foliany 2816 µg
Witamina A 400 IU (44%)

Minerały

Fosfor 2080 mg
Potas 2040 mg (43%)
Sód 560 mg (37%)
Wapń 240 mg  (24%)
Żelazo 7,2 mg (72%)
Magnez 160 mg (40%)
Cynk 5,4 mg (49%)
Miedź 0,48 mg (53%)
Selen 3,0 µg (5%)