Ciecierzyca

Termin przydatności : Nasze produkty są bardzo świeże, zatem ich terminy przydatności są bardzo długie.

Kraj pochodzenia: Australia/Kanada

Sposób przechowywania: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Opakowanie typu Doypack  z zamknięciem strunowym, wielokrotnego użytku. Dzięki możliwości zamykania woreczka po każdym użyciu,  produkt zachowuje bardzo długo świeżość.

Ciecierzyca słynie z ogromnej ilości białka ale też jest skuteczna na odchudzanie, przeciwdziała zaparciom, zmnniejsza ciśnienie krwi redukuje cholesterol.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Datan SP ZOO
  • Dostępność: Jest Jest
  • Czas realizacji: 2 dni
    Cena
  • szt.
  • 7,99 zł
Produkt został zamówiony 352 razy.

Ciecierzyca słynie z ogromnej ilości białka ale też jest skuteczna na odchudzanie, łagodzi zaparcia, wpływa na zmniejszenie ciśnienie krwi, normuje poziom cholesterolu.

Bogactwo białka i błonnika reguluje cholesterol i wzmacnia pracę serca

Ciecierzyca słynie z dostarczania do organizmu dużo wartości odżywczych w głównej mierze ze względu na zawartośc białka w ciecierzycy to prawie 10%, Dzieki duzej zawartości błonnika przyczynia się do redukcji cholesterelu co z kolei zmniejsza ryzyko choroby więńcowej czy zawałów serca prawie o 50%.

Wpływ na zmniejszenie ciśnienie krwi

Dzięki temu, że zawiera dużo potasu który wpływa na drożność naczyń krwionośnych co z kolei powoduje że krew krąży bardziej naturalnie. Potas sprzyja również pozbywaniu się sodu z organizmu co również przyczynia się do obniżenia cisnienia krwi.

Łagodzi zaparcia

Małe ilości błonnika pokarmowego w diecie są jednym z najczęstrzych przyczyn zaparć. Część błonnika którego nie brakuje w ciecierzycy jest nierozpuszcczalna i wchłania wodę z jelit co przyczynia się do lepszego wypróżniania i lepszej pracy jelit. Scala również kwas solny w żołądku co pomaga ludziom z refluksem żoładka i nadkwasowością.

Pomaga w profilaktyce cukrzycy

Dzieki niskiemu indeksowi glikemicznemu 30 błonnik normuje poziom glukozy we krwi i zmniejsza wchłanianie węglowodanów.

Odchudzanie

Dzieki tak dużej zawartości błonnika ciecierzyca powoduje wcześniejsze poczucie sytości i utrzymuje ten stan przez dłuższy okres. Przyczynia się również do szybszego spalania tłuszczów w organizmie. Zawarte w ciecierzycy witaminy z grupy B i Magnez stabilizują pracę układu nerwowego co poprawia komfort odchudzania.

Wartości odżywcze

Wartości odżywcze w 100g
Wartość energetyczna - 165 kcal
Białko ogółem – 8,87 g
Węglowodany- 27,43
Tłuszcz - 2,60 g
Błonnik- 7,61 g

 

Minerały
Potas- 292 mg
Fosfor- 169 mg
Wapń– 50 mg
Magnez- 49 mg
Żelazo- 2,90 mg
Sód– 7,02 mg
Cynk- 1,54 mg

Witaminy
Witamina C– 1,4 mg
Tiamina – 0.117 mg
Niacyna - 0.527 mg
Kwas foliowy-174 μg
Witamina K- 4,1 μg
Witamina A– 28 IU
Ryboflawina– 0.064 mg
Witamina B6- 0.140 mg